02 - Na kolobrndě k moři - Přípravy a testování

Zranění Zuzky při posledním lezení na ledech posouvá plánovaný start o měsíc, což jsem z počátku těžce nesl, protože jsem byl nadržený už někam vyrazit. Na druhou stranu o Velikonocích bylo ještě dost zima a tak jsme mohli alespoň otestovat vybavení v Německu u jezera Bersdorfersee.

V sobotu dorážíme autem k jezeru, je krásně, ale původní plán hned vyrazit kolem jezera na nových strojích Morxes Sport bere za své. Přesouváme se do zadní části naší dodávky, začínáme svačit, postupně si lehat a k tomu si pouštíme Okresní přebor. Odpočinek se mění v klimbání, tak pouštíme ještě jeden díl - není kam spěchat.

Asi po hodině a půl se hrabeme ven, je pořád nádherně. Já s Matějem frčíme z Blaue Lagune zleva kolem jezera docela svižným tempem a Zuza nám má jet pomalu naproti. Sejít se máme někde kolem přístavu.

 

Jede se krásně, koloběžka frčí, super brašny Ortlieb a nosič Tubus jsou v pohodě. Už se těším až vyrazíme "naostro".

DSCN3147

Zuza se jako vždy neřídila mých příkazů jet jen kousek a pomalu! Potkáváme se skoro na půl cesty na druhé straně jezera - prý se jí jelo krásně. Chvíli se jí snažím vysvětlit, že takhle teda ne a něco o zodpovědnosti atd. Myslím, že mě stejně neposlouchá a že prý je otevřený bufet kousek zpátky. Vracíme se do bufiku u bývalého zámku Ossig na rádlera a zmrzku.

 

 Spátky to jede samo s větrem v zádech, cestou se ještě zastavujeme na krátké poležení u vody a já toho využívám na první jarní rychlo-koupání s fajfkou a následné testování nového ručníku Pocket towell od Sea To Summit, ono to fakt funguje a saje vodu!!

IMG_20180330_170852

IMG_20180330_170911

 

Po hodině se zvedáme a dorážíme zpět k autu. stavíme tarp Rab Element 2, karimatky od Klymitu jedna s izolací a druhá bez. Spacáky Zuza Rab a já Mammut. Tarp se mi nedaří vypnout jak by se mi líbilo, ale nevadí. Matěje necháváme v autě a lezeme dovnitř. Moc místa tu není, ale to nám zatím nevadí.

 

 IMG_20180330_192108

 

 V blízkém přístřešku u pláže německá omladina zahajuje večírek. K hlučnému hovoru a ženskému smíchu před půlnocí chlapi přistaví auto na pláž a pustí na plný kotel muziku pro mě neznámého žánru. Stan je prověšený, že si připadám jak kdybych spal v rouře, bok mám přilepený na mokrém stanu a když se trochu nadzvednu už narážím hlavou. Jako klasický prostatik lezu ven asi třikrát za noc na malou. Nad ránem muzika utichá, hurá!. Pro změnu je mi zima, beru na sebe péřovku. Prostě klasická noc na ho..o! Zuza se prý vyspala v pohodě. Před šestou se hrabu ven, beru koloběžku, na parkovišti mrknu na teploměr, ukazuje vzduch 2,8 C a voda prý 4,5 C. Na zahřátí si jezero objedu ještě jednou svižným tempem. Po blbý noci se hned cítím zase super...:-)

Doma se Zuza chlubí svým kotníkem.

1_IMG_20180312_142535_small

Tak zase příště...